Staff List 2018

 

ADMINISTRATION TEAM
Principal​​Mr Mike Quinn
Assistant Principal Administration​​Mr Gavan Minz
​Assistant Principal Religious Education​Mrs Felicity Pryer
CLASSROOM TEACHERS​ ​
​Prep Blue​Mr Michael Harding
Prep Maroon​​Mrs Julia Richardson
​Prep White​Ms Melinda Britten
​1 Blue​Miss Kate Broadhurst
1 Maroon​​Mrs Leigh Riches
​1 White​Miss Bianca Walsh
​2 Blue​Miss Rebecca Barber
​2 Maroon​Mrs Melissa Dodrill
​2 White​Mrs Andrea O'Brien
3 Blue​​Miss Meghan Bowmaker
3 Maroon​​Mrs Kerri Dutney
​3 White​Mrs Emma Waugh
4 Blue​​Miss Larissa Hoban
4 Maroon​​Miss Nicole Petralia
​4 White​Miss Claudia Vince
​5 Blue​Miss Jessica Lindley
​5 Maroon​Mr John Vandenberg/Mrs Amber Pacey
​5 WhiteMrs Kate Wentz
​6 Blue​Miss Katherine Knauseder
​6 Maroon​Mr Craig Sologinkin
​6 White​Mrs Kim Jorgensen
SPECIALIST TEACHERS​ ​
Teacher/Librarian​​Mrs Maree Kennedy
S​upport Teacher Inclusive Education​​Miss Maree Crawley
Music ​Teacher​​Ms Juliana Bennett
Physical Education Teacher​​Mr Chris McCumstie
Guidance Counsellor​​Mrs Inge Hay
Primary Learning Leader​Jenny Stower
Literacy​/Numeracy​​ ​​Gerard Gimpel
Literacy​/CurriculumDale Upton
​ESL Teacher​Maria Fiddes
LOTE Teacher​Yuko Toriumi
ADMINISTRATION SUPPORT STAFF​ ​
Administration Secretary​​Mrs Karen Luttrell
School Secretary​​Mrs Karen Smith
Finance Secretary​Mrs Trudy Wendt
​Mrs Andrea Davison
TEACHING SUPPORT STAFF​ ​
D​efence Transition Aide​​Mrs Ming Knight 
Library School Officer​​Mrs Wilma Smith
Indig​enous Education School Officer​​Mrs Tracey Haspels
School Officers​​Mrs Amanda Chong
​Mrs Lisa Johnson
Mrs Jody Smith​
​Mrs Maree McCarroll
​Mrs Tiffany Dixon
​Mrs Kathleen Clowes
​Mrs Tanya Riordan
​Mrs Vanessa Fitzgerald
​Mrs Germaine Lennon
​Mrs Jane Smith
SERVICE STAFF​ ​
​Cleaner​Mrs June Theuerkauf
​Grounds/Maintenance​Mr Geoff Cook
​Tuckshop Convenor​Mrs Andrea Davison
​Mrs Karen King
​Uniform Shop Convenor​Mrs Jane Jones
​School Crossing Supervisors​Mrs Karen Winters
Mr Neil Strickland
​Mr Michael Martin